חדשות

קול קורא למשרה

30 יוני, 2022

Call for Applications for Tenure-Track Position

in the Department of Sociology and Anthropology, The Hebrew University of Jerusalem.

 

The Department of Sociology and Anthropology seeks to fill

    A Tenure-Track Assistant Professor Position in either Sociology or Anthropology (Open Specialization), beginning October 2023:

קול קורא לפרס מקס גלקמן במסגרת הכנס האנתרופולוגי ה-50

15 מרץ, 2022

במסגרת הכנס השנתי ה-50 של האגודה האנתרופולוגית הישראלית תתקיים תחרות עבודת הדוקטור המצטיינת ע"ש מקס גלקמן. לתחרות מוזמנים/ות סטודנטים/ות לאנתרופולוגיה, חברי האגודה, אשר עבודתם/ן אושרה בין ינואר 2020 לינואר 2022, קיבלה ציון 90 ומעלה, ולא הוגשה בעבר לתחרות זו. העבודה שתזכה בפרס תוצג במליאה המרכזית בכנס. 

לפרטים נוספים 

 

ברכות לפרופ' תמר אלאור על הזכייה בפרס הרקטור 2022!!!

10 פברואר, 2022

המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה נרגשת לבשר על זכייתה של פרופ' תמר אלאור בפרס הרקטור. הפרס יוענק לפרופ' אלאור על תרומתה הייחודית במחקר, ביצירה, ובמיוחד בחיבורים המיוחדים שהיא עושה בין האוניברסיטה, השדות האינטלקטואלים בהם היא מתמחה, לבין מוסדות התרבות והאומנות המקומיים.

תאריך אחרון להגשת הצעות למושבי הכנס השנתי של האגודה הסוציולוגית- 3.11.21

3 נובמבר, 2021

הכנס השנתי של האגודה הסוציולוגית הישראלית יתקיים ב-8-9/2/2022 באוניברסיטה העברית, ומועד ההגשה מתקרב! ניתן להגיש הצעות למושבים רק עד יום רביעי ה-3/11. 

לקישור לקולות הקוראים של הכנס השנתי

השיטה

ברכות לד"ר לירון שני על פרסום ספרו "שיטת הערבה: אנתרופולוגיה של טבע, תרבות וחקלאות".

4 אוקטובר, 2021

הספר, בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה, מבוסס על מחקר אתנוגרפי על הקשר המורכב שבין האדם לטבע בערבה התיכונה. הספר פורש את השפעותיהן של ההתיישבות החקלאית האינטנסיבית בערבה על החי והצומח; את מערכות היחסים שבין השחקנים השונים בשדה החברתי בחבל ארץ זה, ובוחן את גישותיהם השונות כלפי הכוחות שמעצבים אותו: כלכלה גלובלית, תפיסות של לאומיות והיחסים מול המדינה ומוסדותיה. 

ֿhttps://www.publicators.com/app/dms.asp?ms_id=2793034&fbclid=IwAR31El5v-...